3 mity, które wpływają na to, że ludzie boją się nosić soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe mają swoich zwolenników i przeciwników. Ta druga grupa bardzo często używa jako argumentów niesprawdzonych informacji. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, jakie są 3 najczęściej powtarzane mity na temat soczewek kontaktowych z Gliwic.

W okularach lepiej się widzi niż w soczewkach kontaktowych

Pierwszym nieprawdziwym mitem, który krąży w naszym społeczeństwie, jest stwierdzenie, że soczewki kontaktowe Gliwice są gorsze niż okulary, ponieważ gorzej się w nich widzi. Jest to nieprawda. Co więcej, w rzeczywistości sytuacja przedstawia się odwrotnie. Soczewki kontaktowe spoczywają bezpośrednio na naszej rogówce, a nie, tak jak okulary, znajdują się w pewnej odległości od niej. To jest właśnie powód, dzięki któremu soczewki kontaktowe zapewnią Ci o wiele lepszą jakość widzenia niż okulary. Poza tym zapewniają on nie tylko szersze pole widzenia, ale także lepsze widzenie obwodowe. Oznacza to, że bez względu na to, w jakim kierunku spoglądasz, poruszają się one wraz z gałką oczną. W przypadku okularów taka zależność z wiadomych przyczyn jest niemożliwa. Na sam koniec warto wspomnieć o tym, że soczewki kontaktowe nie zachodzą mgłą, nie zsuwają się, ani też nie tłuką podczas uprawiania sportu. Dla aktywnych osób jest to ogromna zaleta.

Zakładanie i zdejmowanie soczewek jest problematyczne

Owszem, zakładanie soczewek kontaktowych może być problematyczne, ale takie sytuacje zdarzają się jedynie początkującym osobom. Jeśli nie masz wprawy, wtedy potrzebujesz więcej czasu, aby umieścić soczewki kontaktowe Gliwice na oczach. Jednak z czasem ten stan rzeczy się zmienia, a Twoje doświadczenie w tym temacie wzrasta.

Soczewki kontaktowe nie pozwalają oczom oddychać

Ostatnim mitem, o którym chciałabym wspomnieć, jest przekonanie, że soczewki kontaktowe nie pozwalają oczom oddychać. Jest to nieprawda. Owszem, parametry tlenowe soczewek są ważne, bo zakłada się je na rogówkę, która z kolei pobiera tlen jedynie z atmosfery. Jednak nie musisz obawiać się, że zablokują Ci one dostęp tlenu dla oka. Każda soczewka kontaktowa jest stworzona w taki sposób i z takich materiałów, by zapewniała użytkownikom właściwą ilość tlenu. Jedynie w przypadkach zaniedbań ze strony osoby noszącej soczewki, np. gdy się je niewłaściwie pielęgnuje bądź za długo nosi, może dojść do niedotlenienia rogówki.