Meble technorattan

Meble technorattan – godni zastępcy rattanu

 

 

meble technorattanTechnorattan to materiał produkowany sztucznie i dzięki temu odznacza się jeszcze lepszymi właściwościami niż prawdziwe pędy palmy indonezyjskiej. Osobom, które lubią naturalny i przytulny styl jaki tworzą meble rattanowe, na pewno będą też zachwycone alternatywą, jaką daje jego imitacja.

Podobieństwa materiałów.

Meble technorattan podobnie jak te rattanowe są stylowe i eleganckie, a zarazem użyteczne. Ich lekkość sprawia, że można je dowolnie przestawiać. Bez trudu się je czyści i konserwuje. Pasują swoją stylistyką do aranżacji tradycyjnych jak i bardziej nowoczesnych. Ogromnym atutem jest także z pewnością cena. Obydwa rodzaje mebli mają przystępny koszt. Nadają się do aranżacji we wnętrzach, ale także na podwórku czy balkonie. Tak naprawdę technorattan dobrze imituje swoją naturalną inspirację, jednakże twórcy tego materiału chcieli by miał on tyle zalet, ile mają prawdziwe pnącza i jeszcze więcej atutów. Można powiedzieć, że w pełni im się to udało, bo sprzęty z technorattanu służą w coraz większej ilości miejsc jako meble hotelowe, tarasowe i domowe.

Istotne różnice.

Co prawda rattan urzeka nas swoją naturalnością i jest dość wytrzymały, jednakże materiał sztuczny wygrywa w kilku aspektach. Przede wszystkim jest odporniejszy na wodę, promienie słoneczne, sól czy pewne substancje chemiczne. Trzeba go jedynie chronić przed mrozem. Co więcej sztuczny rattan jest o wiele wytrzymalszy, ponieważ został specjalnie utrwalony i uodporniony na zniszczenia w procesie produkcji.
Jeżeli zależy nam na stylu, jaki dają meble z rattanu, to z całą pewnością technorattan jest bardzo dobrym zamiennikiem.

Tworzywo przyszłości.

Sklepy oferują bardzo duży wybór takich mebli w naprawdę dobre jakości i za cenę, która sprawia, że materiał ten prawdopodobnie będzie tworzywem przyszłości. Jeżeli nie jesteśmy przekonani do technorattanu, warto zajrzeć na przykład do ogródków restauracyjnych, w których często goszczą te meble. Tam można sprawdzić ich wygodę i wrażenie jakie stwarzają na żywo w już gotowej aranżacji.

Więcej na temat mebli znajdziesz na stronie Home Garden Art.