Niezbędne w szafie każdego mężczyzny

viking jeans

Moda i przykładanie wagi do stroju jest raczej domeną kobiet. Mężczyźni rzadziej interesują się takimi tematami i bywają wręcz znudzeni kobiecymi rozmowami na ten temat oraz dylematami w stylu „nie mam się w co ubrać”. Jednak każdy mężczyzna, który chce uchodzić za zadbanego powinien mieć w szafie pewne ważne elementy garderoby. O jakie części stroju chodzi?

Garnitur

Nawet jeśli nasza praca nie wymaga noszenia tego formalnego stroju na co dzień, garnitur musi znaleźć się w każdej męskiej szafie. Jeżeli zamierzamy nosić go raczej nie na co dzień, a na wyjątkowe okazje możemy postawić na szlachetny materiał w klasycznym kolorze. Dobry, uniwersalny garnitur jest inwestycją na lata.

Krawat

Nieodłączną częścią stroju formalnego zadbanego mężczyzny jest także krawat. Najbardziej eleganckie są te w stonowanych kolorach. W sytuacjach mniej formalnych można sobie jednak pozwolić także na nieco bardziej szalony, kolorowy krawat.

Mucha

Muszka jest elementem garderoby, który niestety powoli odchodzi w zapomnienie. Jednak wciąż jest obecny na galach, balach, a nawet bardziej eleganckich weselach. Jest doskonałym uzupełnieniem wyjściowego stroju i podkreśla uroczystość chwili. Najbardziej eleganckie są muchy, które trzeba samodzielnie zawiązać.

Jeansy

Oprócz stroju formalnego, mężczyzna musi mieć także ubrania, w których będzie mógł chodzić na co dzień. Najprostszym i najbardziej oczywistym wyborem są jeansy. Można je zakładać do pracy, w której nie obowiązuje ścisły dress code oraz podczas weekendów.
Prawdopodobnie jeansy będą towarzyszy nam przez wiele miesięcy, a może i lat, dlatego warto przyłożyć się do ich wyboru. Dobrze znaleźć firmę, która specjalizuje się w produkcji jeansów lub odzieży męskiej. Jedną z nich jest Viking Jeans. Głównym przedmiotem zainteresowania tego producenta są spodnie, ale oferuje także inne męskie produkty odzieżowe.

Koszula weekendowa

Idealnym uzupełnieniem dla jeansów będzie tak zwana koszula weekendowa. Charakterystyczny dla niej jest luźny charakter i krój. Często jest kolorowa lub wzorzysta. Bardzo popularnym wzorem na koszulach weekendowych jest krata.

Biała koszula

W sytuacjach formalnych, jako uzupełnienie garnituru najlepiej sprawdzi się jednak klasyczna, biała koszula. Podczas wyboru należy zwrócić uwagę, z jakiego materiału jest wykonana. Powinien być naturalny, przyjemny w dotyku, szlachetny, ale także jego pranie i prasowanie nie powinno sprawiać szczególnych problemów. Niestety, w przypadku niektórych rodzajów bawełny prasowanie koszuli jest bardzo problematyczne, dlatego podczas zakupu należy zwrócić na to uwagę.

Oczywiście to nie wszystkie elementy, które powinny znaleźć się w szafie każdego mężczyzny. Nie wymienione tu zostały na przykład lniane spodnie na lato, które będą wyglądały dużo bardziej elegancko niż szorty. Garderoba musi być także uzupełniona o kilka par odpowiednich butów. W sezonie jesiennym i zimowym nie może zabraknąć w niej także płaszcza. Każdemu mężczyźnie przyda się również torba lub teczka, w której będzie mógł nosić rzeczy potrzebne do pracy.

Artykuł został napisany przy współpracy ze stroną viking-jeans.com.pl