Czy stać cię na serwisowanie w niezależnych warsztatach?

Naprawa samochodu jest bardzo ważna. Dobrze wykonana sprawia, że z pojazdu można korzystać przez wiele kolejnych lat. Trzeba się jednak dobrze zastanowić, gdzie go serwisować. Choć warsztatów niezależnych jest cała masa, to znacznie bardziej opłaca się oddać auto do serwisu ASO. Wtedy zyskamy pewność, że usługa będzie wykonana z najwyższą starannością.

Nie daj zepsuć samochodu

Niezależne warsztaty z reguły nie mają najnowszego oprogramowania do diagnostyki. Mają też wadliwy i przestarzały sprzęt, a zatrudnieni mechanicy nie odbywają regularnych szkoleń. To duży błąd, bo motoryzacja bardzo prężnie się rozwija. Wciąż powstają nowe technologie, dzięki którym samochody są dużo sprawniejsze , a do tego bardzo wydajne i ekologiczne. Niestety, żeby je dobrze naprawić, trzeba mieć fachową wiedzę w tym zakresie. Bez tego można narobić więcej szkód niż pożytku. Źle zamontowana część sprawi, że auto może w najmniej oczekiwanym momencie odmówić posłuszeństwa, a także przyczynić się do uszkodzenia całego podzespołu. Takie niedoróbki bardzo często się zdarzają w niezależnych serwisach. Brak fachowej wiedzy powoduje, że mechanicy sięgają po mało profesjonalne rozwiązania. Nie są też w stanie dobrze zdiagnozować pojazdu, bo nie mają odpowiednich narzędzi. Stosują również niskiej jakości płyny eksploatacyjne. W efekcie, choć jednorazowo zapłacimy za usługę nawet dwa razy mniej, to samochód znacznie szybciej będzie się nadawał do wymiany, a w przypadku jego ewentualnej odsprzedaży nie dostaniemy za niego tak dużo pieniędzy. Według raportu opublikowane przez portal otomoto.pl. średnia różnica w cenie pomiędzy samochodem serwisowanym w niezależnym warsztacie, a serwisie ASO wynosi ok. 11 proc. Podsumowując, sprzedając samochód naprawiany w niezależnym warsztacie, możemy być stratni nawet o kilka tys. zł.

ASO nie jest takie drogie

Wbrew powszechnym opiniom różnice w usługach realizowanych przez niezależne warsztaty a serwisy ASO nie są aż tak znaczące. Wielu producentów proponuje swoim klientom promocje, np. na przegląd samochodu. Również płyny eksploatacyjne są często tańsze niż w niezależnych warsztatach. Kupuje się bowiem hurtowe ilości, dzięki czemu można uzyskać dużo niższą cenę. Jakość stosowanego oleju ma duże znaczenie, a w perspektywie długofalowej pozwala na zachowanie silnika w dobrej kondycji przez wiele lat. Oddając samochód do ASO zyskujemy pewność, że usługa jest zrealizowana według standardów narzuconych przez producenta. To sprawia, że nie ma konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów na wykonywanie poprawek. Tym samym można się cieszyć komfortową jazdą przez wiele kolejnych lat.
Zbliża ci się termin przeglądu? Odwiedź serwis Toyoty: http://www.serwistoyoty.pl/