projektowanie aplikacji mobilnych

Projektowanie aplikacji mobilnych – iOS czy Android?

Projektowanie aplikacji mobilnych w dzisiejszych czasach, przeważnie zaczyna się od pytania na jaką platformę warto postawić – iOS, czy może Android? Aplikacje mobilne z miesiąca na miesiąc stają się coraz bardziej dochodowym biznesem, dlatego też warto poznać wszystkie wady i zalety poszczególnych rozwiązań, dzięki czemu łatwiej będzie dokonać prawidłowego wyboru.

Wady i zalety projektowania aplikacji na Androida

System Google, czyli popularny na rynku Android cieszy się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród początkujących, jak i również wśród doświadczonych programistów. Android w dzisiejszych czasach jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych systemów, wokół którego powstało bardzo wiele mitów. Jeżeli chodzi o zalety, to największą z nich jest ogromny udział w rynku oraz największa grupa docelowa. Dużym plusem jest również olbrzymia różnorodność urządzeń, duże wpływy z reklam, oraz niższe wymagania dotyczące developmentu. Dla bardzo wielu programistów olbrzymim plusem może okazać się również i to, że na naszym rynku jest bardzo duża liczba beta testerów, bez których trudno byłoby stworzyć bardzo rozbudowaną aplikację. Największą wadą jest duża fragmentacja Androida co wiąże się oczywiście z zdecydowanie większą ilością potencjalnych błędów. Wadą jest również dłuższy (i zazwyczaj droższy) czas projektowania aplikacji na telefon.

Wady i zalety projektowania aplikacji na iOS

Największą zaletą projektowania aplikacji na iOS są wyższe dochody z napisanych aplikacji oraz grupa oddanych i bardzo wiernych odbiorców. Aplikacje na iOS mogą pochwalić się lepszymi wynikami w branży e-commerce i co najważniejsze dla programistów aplikacje wymagają mniejszej ilości kodu do napisania. W przypadku iOS-a mamy do dyspozycji lepsze narzędzia dla developerów, dzięki czemu tworzone aplikacje są bardziej stabilne. Największą wadą aplikacji w iOS jest to, że mają one zdecydowanie mniej udziału na rynku i publikacje w Apple Store są o wiele droższe. Aplikację IOS zaprojektuje dla Ciebie zespół https://supportdevs.com/co_robimy/.

Android, czy iOS – co lepiej wybrać?

Projektowanie aplikacji webowych na urządzenia mobilne jest przyjemne i dochodowe w przypadku obydwu platform, dlatego też wybór powinien być uzależniony wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji. Podczas porównania poszczególnych platform, należy wziąć pod uwagę bardzo wiele różnych czynników. Ogromną rolę odgrywa nie tylko pochodzenie, nasze zainteresowania, czy dochód, ale również wiele innych indywidualnych preferencji. W pierwszej kolejności warto odpowiedzieć sobie na pytanie – kim ma być nasz potencjalny użytkownik. Po udzieleniu odpowiedzi na te pytanie, łatwiej będzie dokonać wyboru. Profesjonalne projektowanie aplikacji mobilnych wymaga również zdobycia pewnego doświadczenia, dlatego też w niektórych przypadkach warto sprawdzić obydwa rozwiązania, aby mieć pewność, że pracuje się na odpowiednim systemie.