Aparat ortodontyczny z Bytomia dla dzieci. Co warto o nich wiedzieć?

Twoje dziecko potrzebuje aparatu ortodontycznego? Nie zastanawiaj się i zainwestuj w aparat na zęby. Jego efektem jest nie tylko piękny uśmiech, ale także poprawa zgryzu i ogólnego stanu zdrowia zębów dziecka. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, co warto wiedzieć o aparatach ortodontycznych.

Czemu prostowanie zębów jest tak ważne?

Istnieje kilka powodów, dla których warto prostować zęby, a w związku z tym zainwestować w aparat ortodontyczny. Przede wszystkim dzięki nim obie szczęki idealnie do siebie pasują, a co za tym idzie twarz dziecka zyskuje na wyglądzie. Jej owal oraz profil odzyskują naturalny kształt, a uśmiech jest nie tylko piękny, ale też pełen wdzięku. Ponadto wyprostowane zęby umożliwiają zlikwidowanie lub znaczne zmniejszenie wielu wady wymowy. Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoja pociecha ładnie i wyraźnie się wypowiadała, wtedy nie możesz lekceważyć tej kwestii. Jakby tego było mało idealny zgryz ułatwia rozgryzanie jedzenia, a co za tym idzie poprawia się także trawienie. Kolejną zaletą, która przemawia za prostowaniem zębów, jest to, że łatwiej je zabezpieczyć przed próchnicą oraz chorobami dziąseł.

W którym momencie założyć dzieciom aparat na zęby?

Stałe aparaty na zęby zakłada się dzieciom dopiero w momencie, w którym mają one wszystkie stałe zęby. Jeżeli zaś chodzi o dorosłych to można aparat ortodontyczny Bytom założyć w każdej chwili, nawet po skończeniu 40-stego roku życia. Warto wspomnieć o tym, że leczenie ortodontyczne dorosłych często musi być połącze z prostymi zabiegami protetycznymi lub wszczepianiem implantów.

A może ruchomy aparat ortodontyczny?

W momencie, w którym Twoje dziecko nie ma jeszcze wszystkich zębów stałych, ale ma już problemy ze zgryzem, powinieneś udać się do ortodonty. Najprawdopodobniej zaleci Ci on ruchomy aparat ortodontyczny. Ich noszenie sprawia, że zęby wychylają się we właściwym kierunku, a szczęki odpowiednio się rozrastają, dzięki czemu przygotowują miejsce dla stałych zębów. O tym, czy leczenie będzie skuteczne, czy też nie, decyduje wiele czynników. Najważniejszą z nich jest jednak współpraca dziecka oraz rodziców wraz z ortodontą. Ważne jest to, aby rodzic pilnował tego, czy dziecko nosi aparat przez co najmniej 4 godziny dziennie i zakładało go również na noc. Takie leczenie wymaga wielkiej cierpliwości i może potrwać nawet kilka lat.