Informacje na temat depilacji laserowej

Informacje na temat depilacji laserowej

Kiedy nie wolno przeprowadzić depilacji za pomocą lasera?

Czynnikami, które dyskwalifikują kogoś na przykład do depilacji laserowej PRIMELASE są różne skaleczenia, albo choroby, takie jak łuszczyca, bielactwo, opryszczka, a także występująca u niektórych osób wysoka nadwrażliwość skóry na światło, która związana jest z zażywaniem leków światłouczulających. Tego rodzaju depilacji powinny także unikać kobiety, które są w ciąży, a także takie, które posiadają skłonność do przebarwień. Aby uniknąć podrażnień na depilowane miejsca nie można nakładać kosmetyków z retinolem oraz kwasami owocowymi ( w tym kremy zawierające witaminę C).

Czy skóra od razu po depilacji jest strasznie podrażniona?

Po zabiegu może się zdarzyć zaczerwieniona skóra i lekko podrażniona, jednakże owe dolegliwości powinny zniknąć po upływie parunastu godzin. Można to porównać do tradycyjnego depilowania elektrycznego. Ogólnie rzecz biorąc, nie wymaga się stosowania żadnych środków, które złagodzą ten stan, a odbarwienia i przebarwienia, które mogą wystąpić po depilacji laserowej  tak naprawdę należą do rzadkości. Stanowi to około 2% pacjentów.

O czym powinno się pamiętać po wykonaniu depilacji?

Po zabiegu obowiązuje całkowity zakaz opalania się przez okres minimum czterech tygodni. W tym czasie powinno się także smarować naświetlane miejsca różnymi kremami, które posiadają wysoki filtr. Trzeba również nawilżać skórę około dwóch, czy trzech razy dziennie. Do tygodnia po depilacji nie powinno się stosować toników, które opierają się na alkoholu ani używać wszelkiego rodzaju peelingów. Dodatkowo każdy pacjent musi pamiętać, żeby po kąpieli nie pocierać skóry zbyt mocno ręcznikiem.

Jak długo trwa naświetlanie i ile kosztuje zabieg?

Depilacja laserowa PRIMELASE zabiera mniej więcej od parunastu minut do trzech godzin. Zależy to oczywiście od wielkości powierzchni skóry, która jest depilowana. Z tego wynika, że metoda ta jest szybkim, a także skutecznym sposobem na pozbycie się owłosienia, gdyż cebulki niszczone są od razu w większej ilości. Koszt takiego jednego seansu również zależy od zakresu obszaru skóry, który został poddany oświetleniu, lecz zwykle zamyka się w przedziale od 140 do 1000 zł.

Na co zwrócić uwagę decydując się na zabieg depilacji?

Profesjonalne gabinety kosmetyczne, które przeprowadzają takie zabiegi muszą być wyposażony w sprzęt, który posiada odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa (wydawaniem takich zaświadczeń zajmuje się między innymi Amerykański Urząd do spraw Żywności i Leków- FDA). Zaleca się także odbycie konsultacji z dermatologiem, który oceni stan skóry, a także ustali dobre parametry światła, które będzie emitowane z lasera.

Czy depilacja laserowa PRIMELASE jest na pewno bezpieczna? Czy to boli?

Z całą pewnością można stwierdzić, że depilacja laserowa PRIMELASE jest stuprocentowo bezpieczna. Jest to pozbywanie się niechcianych włosków za pomocą lasera. Ta metoda jest całkowicie bezinwazyjna. Dodatkowo, z owym zabiegiem nie wiążą się żadne uszkodzenia, czy podrażnienia skóry, więc można go wykonywać także w miejscach o wiele wrażliwszych, takich jak pachy, czy okolice bikini. Wiązka światła pochodząca z lasera przenikając przez skórę niszczy praktycznie wszystkie mieszki włosowe, a do tego nie narusza w żaden sposób struktury skóry.

Nie można jednak stwierdzić, że zabieg jest całkowicie bezbolesny. Pacjentka może odczuwać mały dyskomfort objawiający się szczypaniem lub też pieczeniem. Stopnie odczuwania dolegliwości są u każdego inne i jest to czysto indywidualna sprawa.