lampy labra

Lampy Labra we wnętrzach mieszkalnych

Zwykle lampy Labra kojarzone są z nowoczesnymi wnętrzami biurowymi. To właśnie tam można w pełni podziwiać proste klosze, które pozwalają na właściwe wyeksponowanie punktów świetlnych. Jednak lampy natynkowe i wpuszczane ze swoją prostą formą sprawdzą się także we wnętrzach mieszkalnych, gdzie mogą być dodatkowym źródłem światła.

Lampy wiszące i natynkowe – połączenie idealne


W pokojach dziennych, salonach i jadalniach najważniejszym źródłem światła jest lampa wisząca. Choć coraz modniejsze są źródła światła oparte na świetlówkach LED, to lampa wisząca, podkreślająca centralną część pokoju, i dająca jasne intensywne światło jest najważniejsza. Wśród lamp Labra dostępne są lampy wiszące o prostych, geometrycznych kloszach. Jako główne źródło światła wystarczy wybrać lampę o dużym kloszu, najlepiej kolistym, który będzie wykończony matową farbą. Zapewni to właściwą ekspozycję światła, a jednocześnie prosta forma klosza nie zmarginalizuje pozostałych elementów wystroju wnętrza.

Przy doborze światła do pomieszczenia warto pamiętać o jego przeznaczeniu. W pokojach dziennych czy w jadalni oprócz lampy wiszącej sprawdzą się dodatkowe kinkiety, które doświetlą wnętrze. Z kolei w salonach, które z założenia są pomieszczeniami o wielu funkcjach, warto postawić na kilka źródeł światła. Ważna staje się lampa wisząca, ale do niej należy dobrać kinkiety, rozmieszczone wzdłuż jednej ściany, dające nieco przytłumione światło skierowane w kierunku podłogi. Takie rozwiązanie pomoże w zapewnieniu ciepłej atmosfery w salonie. Jeśli ten sam salon wykorzystywany jest jako miejsce do oglądania telewizji czy przeznaczone do czytania, wówczas przydatne będą dodatkowe źródła światła. W przypadku kącika telewizyjnego istotne stają się Lampy labra – homelight dostępne jako pojedyncze reflektory, których niezbyt intensywne światło pomaga przy oglądaniu programów. Natomiast dodatkowe źródła światła w postaci niewielkich kinkietów czy stojących lamp jest wskazane przy wielogodzinnym czytaniu. W tym przypadku dodatkowe lampy powinny uzupełniać światło wiszących lamp Labra.